Yüz giydirme işlemi cinayeti çözdü

Bursa’nın Osmangazi İlçesi Elmaçukur Mahallesi Çayırlarboğazı mevkiinde; 4 Ekim 2020’de tarihinde önceden define aramak için kazılan çukurda bir kişiye ait kemik parçalarının ve kıyafetlerinin bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri gitti.

Sabah’tan Ömer Çetin’in haberine göre, JASAT ekipleri, olay yerinde gerekli fotoğraflamanın ardından gerekli çalışmaların yapılabilmesi için ceset kemikleri bulunduğu zemin toprakla beraber uygun bir şekilde alarak Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Bursa Adli Tıp kurumu ceset üzerinde yaptığı incelemede cesedin vücut bütünlüğü bozulmasından kaynaklı yaş, boy, göz rengi, saç rengi ve cinsiyetini belirleyemedi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı; cesede ait olan bulguların antropolojik incelemesinin yapılarak ölenin tahmini yaşı, tahmini ölüm zamanı, yüz giydirme işlemlerin yapılması, ne zamandır toprak altında olduğu, boy uzunluğu, kemikler üzerinde ölüme neden olacak travma emarelerin olup olmadığının tespitinin yapılabilmesi için Diyarbakır Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü ileçalışma gerçekleştirdi.

87 ADET KEMİK ÜZERİNDE ÇALIŞMA

Polis kriminal ekipleri, cesede ait 87 adet kemik ile 2 adet diş protezi üzerinde yaptığı çalışmalarda erkek cinsiyetine ait olduğu, yaşının 40-66 yaş aralığında, 166-172 cm boylarında olduğu belirlerken dijital ortamda cesede ait yüz giydirme işlemi yapılarak rapor hazırladı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir